Cena szczeniąt zależy od wielu czynników.

W Europie przyjmuje się cenę szczeniąt z rodowodem FCI (w przypadku Polski – ZKwP) na poziomie średniej krajowej dla danego kraju. W Polsce ustawodawca dał możliwość tworzenia stowarzyszeń, pod których egidą można rozmnażać pseudo-rodowodowe szczenięta nieco taniej. Pochodzenie tych psów to kwestia bardzo dyskusyjna. Jedynie ZKwP zapewnia w 100% czystość rasy poprzez nie dopuszczanie do hodowli egzemplarzy nietypowych i chorych.

Niektóre szczenięta kosztują po 4000 zł za szczeniaka, ale są i takie które kosztują 12 000 zł.

Skąd ta rozbieżność?

  1. Z aktualne panującej mody – popularne buldogi, buldożki, bulteriery to kwota ok. 10 tys. zł. Mniej modne np. owczarki niemieckie będą kosztować ok. 4 tys. zł.

  2. Koszty związane z wychowaniem szczeniąt – np. malutka chichuachua zjada znacznie mniej niż bernardyn.

  3. Reproduktor – jeżeli pies użyty do krycia jest własnością danej hodowli można się spodziewać mniejszej ceny za szczeniaka. Jeśli natomiast właściciel suczki jeździł na krycie do psa w innej hodowli cena będzie wyższa. Cena za krycie w Polsce to około 3 tys. zł., cena krycia zagranicznego często przekracza kwotę 1 tys. Euro. Do tego należy doliczyć koszt przejazdu i nie rzadko cenę noclegów w innym mieście.

  4. Często na wpływ ceny ma płeć szczenięcia, a jeszcze częściej wiek – im starsze tym droższe.

Drogi przyszły właścicielu szczeniąt z mojej hodowli.

Nie jestem producentem szczeniąt, mamy malutką hodowlę a szczeniaki są dla mnie jak dzieci. Dbam o nie, karmię, przytulam. Masuję brzuszki gdy mają kolkę w nocy. Przeżywam wszystkie smutki i radości związane z wychowaniem maluszków. Chcąc, nie chcąc kocham je. Im dłużej są w moim domu, tym bardziej mi przykro gdy go opuszczają.

Oddaję maluchy z wielką nadzieją i niepewnością. Powstrzymuję się przed dzwonieniem, gdy są już w nowych domach. Nie dziw się że wypytuję o Twoją rodzinę i warunki jakie możesz zaoferować szczeniakowi.

Cena szczeniąt w naszej hodowli na terenie Polski to 6500 zł.

Cena szczeniąt sprzedawanych za granicę to 2500 €.